DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI OBCHODZY
POLECAM ŚWIĘTA/ OKOLICZNOŚCI

ŻYCZLIWOŚĆ- 21 LISTOPADA

ŻYCZLIWOŚĆ to słowo rozumie każdy i na nie czeka, ono nie potrzebuje definicji, chociaż ją posiada.
Cecha kogoś, kto lubi innych ludzi, chce ich dobra i gotów jest działać w tym celu, aby działo im się dobrze” .
ŹRÓDŁO:https://wsjp.pl/index.phpid_hasla=30212&id_znaczenia=5003562&l=30

W tym temacie chcę się oprzeć na piosence Czesława Niemena Dziwny jest ten świat i przytoczyć fragment:
“Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
i mocno wierzę w to,
że ten świat
nie zginie nigdy dzięki nim.
Nie! Nie! Nie! Nie! “

Poparciem na te słowa może być w obecnej rzeczywistości Orkiestra Świątecznej Pomocy, liczne akcje charytatywne czy portale, dzięki którym udziela się pomocy ludziom czy zwierzętom, ale też coraz większa świadomość ekologiczna.
ŻYCZLIWOŚĆ jest nam bardzo potrzebna w codziennym życiu. O wiele milej spędza się czas z osobą uśmiechniętą i przyjaźnie do nas nastawioną. Większość z nas powinna uczyć się korzystania z uśmiechu czy witania ludzi dobrym słowem. Dobro, uśmiech i przyjazne pozdrowienie bardzo umila i ułatwia nam życie.


Chcę zaproponować takie proste porady z których można korzystać w życiu codziennym, a nie tylko w tym wyjątkowym dniu.

PORADY

 • po prostu bądź życzliwy i miły
 • uśmiechaj się do innych
 • staraj się służyć pomocą innym
 • ciesz się z czyjegoś sukcesu
 • mów dobre słowo
 • odnoś się do innych tak jak byś chciał, żeby postępowali wobec Ciebie
 • bądź sympatyczny
 • nie oceniaj

KARTECZKI Z MIŁYM SŁOWEM.
WYSTARCZY POBRAĆ, WYDRUKOWAĆ I PODAROWAĆ INNEJ OSOBIE.

POBIERZ WZÓR 1
POBIERZ WZÓR 2
POBIERZ WZÓR 3

Obserwując moich najbliższych zauważam, że potrafią sobie nawzajem sprawiać przyjemność. Często zostawiają sobie miłe wiadomości pisane kredą na kuchennej tablicy. Lodówka służy nie tylko do pozostawiania przepisów ale także miłych i radosnych słów typu: “czekam z tęsknotą na Ciebie” lub ciekawe sentencje, które mają umilać dzień.
Ja często po powrocie do domu zastaję jakiś kwiatek w wazonie. To takie urocze zaskoczenie. Kiedyś kupując w kwiaciarni sama sobie, gałązkę goździków, usłyszałam pani Marleno to mąż już przestał pani kupować kwiaty. No NIE! Akurat był nieobecny.
Mój zięć Artur uwielbia robić niespodzianki i to tylko te miłe. Często widziałam jak zostawiał cukierki rozłożone na łóżku, czy krótką wiadomość na karteczce samoprzylepnej. Ja uważam, że takie słodzenie dnia nie jest tylko przyjemnością podniebienia, ale świadczy o miłości , pamięci i sprawianiu, że druga osoba czuje się bardzo doceniona. Swoim kobietkom sprawia radość wręczanymi kwiatami.
Zostawiajmy sobie miłe liściki przy filiżance kawy, wysyłajmy sympatyczne czy wesołe SMS-y. Ciekawe i przyjemne wiadomości lub życzenia zostawiajcie np. napisane na LUSTRZE (lustro zawsze da się umyć).

Wypróbowałam, ŚWIETNA DEKORACJA.

Jeżeli nie chcecie brudzić lustra rozklejajcie karteczki z przemiłymi słówkami albo takie niespodzianki wkładajcie do kieszeni. Na pewno sprawią drugiej osobie wiele radości. Takie atrakcje są mile postrzegane w każdym wieku. Odniosłam się szczególnie do naszych najbliższych, nie zapominajmy jednak o sąsiadach, kolegach czy koleżankach z pracy lub szkoły. Pamiętajmy o przyjaciołach. Bądźmy jednym słowem życzliwi dla LUDZI!

Nie chcę Was dłużej umoralniać, dlatego na koniec chcę przedstawić mój ulubiony cytat z filmu pt. MARLEY I JA , który świetnie obrazuje nasze ludzkie przywary.

“Psu niepotrzebne są luksusowe samochody, wielkie domy czy ciuchy od projektantów.
Patyk nasiąknięty wodą, wystarczy w zupełności.
Pies nie dba oto ,czy jesteś bogaty, czy biedny…bystry czy tępy, mądry czy głupi. Oddaj mu swoje serce, a on odda Ci swoje.
O ilu ludziach można to
powiedzieć ?
Ilu ludzi może Cię
uczynić rzadkim,
czystym i wyjątkowym?”


CIEKAWOSTKA

Dzień ten powstał w Stanach Zjednoczonych w 1973 roku i był on reakcją na konflikt między Egiptem a Izraelem. DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI miał sprzyjać szerzeniu pokoju na świecie, jednak szybko przybrał oblicze niepolityczne. Święto to w Polsce zostało zapoczątkowane we Wrocławiu od 2006 roku. Obchodzone jest w 180 krajach. Do dzisiaj nazywane “World Hello Day”.

ŻRÓDŁO: WROCLAW.PL

PS. Najserdeczniejsze życzenia dla małej Różyczki, która dziś obchodzi swoje pierwsze urodziny. Rośnij zdrowo z uśmiechem na twarzy, przekazuj swoją miłość rodzicom i dziadkom oraz wszystkim, którzy zakradną się do Twojego serduszka.
A pozostałym życzę dużo uśmiechu i przyjemności. Zarażajcie dzisiaj uśmiechem, wspomnieniem, miłym słowem, a nie sezonowym przeziębieniem.

OSTATNIE WPISY

PODOBNE WPISY

Polub i udostępnij
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

 1. Czasem wystarczy jeden mały drobny gest, by okazać komuś życzliwość i sprawić, że jego dzie,ń, będzie lepszy

  1. Stawianie granic jest trudne. Czasami ludzie zbyt łatwo chcą wkroczyć w nasze życie. Hmmm jesteśmy dla kogoś mili, pomocni a druga strona ma więcej oczekiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *