DIY KALENDARZ ADWENTOWY
POLECAM ŚWIĘTA/ OKOLICZNOŚCI ZRÓB TO SAMODZIELNIE

KALENDARZ ADWENTOWY-świątecznie

Kalendarz adwentowy kojarzy się z kupowanymi w sklepie.
W zamkniętych kwadracikach kryją się kuszące nas czekoladki.
Od pierwszego grudnia zaczynamy odliczanie do wigilii. Warto podtrzymywać tradycję, dlatego namawiam do samodzielnego wykonania KALENDARZA, który będzie wyjątkowy, niepowtarzalny NO I WYŁĄCZNIE NASZ.

BAŁWAN

Prosty kalendarz adwentowy.
Do jego wykonania potrzebujemy trochę wolnego czasu i dobrych chęci. Te na pewno się znajdą! Potrzebne materiały przedstawiam na obrazku. Tak więc do ROBOTY i odliczajmy wyczekiwane dni!

kalendarz
SZYKUJEMY JUŻ MAGNEZ I CZEKAMY Z BAŁWANKIEM NA PIERWSZĄ GWIAZDKĘ

KALENDARZ BARBER

BRODA GWIAZDORA to kolejne 24 dni grudnia, które należy odcinać każdego dnia. Kalendarz możecie zawiesić na lodówce lub przypiąć do tablicy korkowej czy umieścić w innym miejscu. Można go pokolorować według swojego smaku. Nie kosztuje, nie dodaje nam kilogramów a sprawia przyjemność i odlicza czas do świąt. ZACHĘCAM DO POBRANIA !!!

GWIAZDOR
POBIERZ KALENDARZ GWIAZDOR DO DRUKU 1
POBIERZ KALENDARZ GWIAZDOR DO DRUKU 2
GWIAZDOR
GWIAZDORJEDEN PASEK TO JEDEN DZIEŃ DO GWIAZDKI MOŻNA GO POKOLOROWAĆ, ZABAWA DLA DZIECKA I WSPANIAŁE ĆWICZENIE POSŁUGIWANIA SIĘ NOŻYCZKAMI(OCZYWIŚCIE DLA MAŁYCH BRZDĄCÓW) ODCINAJĄC KAŻDY KOLEJNY DZIEŃ POD NASZYM NADZOREM. DOROSŁYM TEŻ POLECAM. MAŁO PRACY I MAŁO KALORII.

KOPERTOWY

DLA DWOJGA, PRZYJACIÓŁ, RODZINY …
Przedstawiam Wam kalendarz z zadaniami :):):)
Pielęgnuje relacje z najbliższymi i nie przyczynia się do tycia 😛
Ułatwiam Wam wykonanie kalendarza, wystarczy pobrać przygotowane do druku zadania lub zabawić się w napisanie według własnych pomysłów i poczucia humoru.
Do Was należy tylko przygotowanie kopert.

kalendarz adwentowy
W KOPERTACH UKRYTE SĄ ZADANIA DO WYKONANIA. CIEKAWY I INTERESUJĄCY KALENDARZ, SĄDZĘ, ŻE MOŻE SPRAWIĆ WIELE RADOŚCI.

DO POBRANIA ZADANIA DLA RODZINY Z DZIEĆMI
POBIERZ ZADANIA DLA DWOJGA
DO POBRANIA ZADANIA DLA PRZYJACIÓŁ- WSPÓŁLOKATORÓW
POBIERZ ZADANIA DO SAMODZIELNEGO PRZYGOTOWANIA

SŁODKI KALENDARZ

Ten kalendarz umieszczony jest w słoiku. Numerki na wstążce kryją po drugiej stronie cukierki, a więc każdego adwentowego dnia możemy się bezkarnie zasłodzić. Istnieje jeszcze jedna opcja, bardziej bezpieczna, że po drugiej stronie wstążeczki umieścimy małą kopertę z zadaniami.
Zadania do pobrania powyżej.

kalendarz adwentowy
ZALECAM ZRÓBCIE GO NA OSTATNIĄ CHWILĘ BO CUKIERKOWY MOŻE ZA BARDZO KUSIĆ, NATOMIAST MAŁE KOPERTY I ZADANIA MOŻECIE WYKONAĆ
OD RAZU.

Jeżeli naprawdę nie masz chwili czasu a masz na ścianie tablicówkę to do roboty. Raz, dwa, trzy i masz narysowany kalendarz, radość dla milusińskich no i oczywiście dużo zdrowiej niż połykanie czekoladek.
Nakreślony na kartce papieru też spełni swój cel.

CIEKAWOSTKA

Pomysł na kalendarz adwentowy powstał w Niemczech. Pochodzą one od wieńca w którym zamiast świec zawieszano 24 woreczki z drobnymi upominkami. Kiedy dużo ludzi było niepiśmiennych to kreślono na drzwiach kreski kredą od 1-go grudnia do 25, żeby wiedzieć kiedy należy świętować.

PS. Zapraszam do skorzystania z przedstawionych propozycji i życzę miłej zabawy przy tworzeniu własnych kalendarzy. Podzielcie się informacją, który pomysł Was zainspirował.

OSTATNIE WPISY

PODOBNE WPISY

Polub i udostępnij
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

 1. WOW! Bardzo podoba mi się idea kalendarzy adwentowych, nie wiedziałem, że ten zwyczaj pochodzi z Niemiec. A domowy kalendarz to strzał w 10, bo zazwyczaj w tych kupionych te czekoladki nie są za dobre.

 2. Ciekawe pomysły choć muszę przyznać że raz albo dwa razy w życiu miałem taki kalendarz adwentowy. Myślę że najmłodszym może się spodobać

 3. Świetnie, że podzieliłaś się tymi pomysłami, sama na pewno bym na nie nie wpadła, a nie wiedziałam, że można tak łatwo taki kalendarz zrobić,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *