NIE WYRZUCAM, WYKORZYSTAM PORADY WNUKI ZRÓB TO SAMODZIELNIE

PREZENTY DIY DLA DZIECI-GWIAZDKA

Diy sprawiają przyjemność nie tylko obdarowywanym ale również nam wykonawcom. Zostało trochę czasu do świąt proponuję postarać się wykonać parę prezentów od serca. Zrobienie ich da Wam ogromną przyjemność i satysfakcję, a obdarowani zapewne docenią duży wkład pracy i zaangażowania we wspólnie spędzony czas przy wspaniałej zabawie.

PREZENTY POMYSŁY

 • grzechotki
 • mata do zabawy
 • dotykowe memo
 • memo dźwiękowe
 • zapachowe memo
 • pudełko na skarby
 • teatr cieni
 • butelki sensoryczne, zabawki dotykowe
 • zestaw akcesoriów do kreatywnej zabawy, brokat, papier nożyczki dekoracyjne, klej, pióra, itd. itp.
 • pudełko/ woreczek zgadnij co to?
 • masa plastyczna lub masa podobna do plasteliny

Grzechotka wykonana na szydełku. Osoba, która super sprawnie włada szydełkiem jest wstanie zrobić taką grzechotkę w ciągu jednego dnia. Wypełnić można malutkimi dzwoneczkami jak pokazane na zdjęciu. Zabawka bardzo bezpieczna dla maleństwa, nie może się nią uderzyć ani zrobić sobie krzywdy. Przy poruszaniu pięknie delikatnie dzwoni. Wyobraźcie sobie ten przyjemny dźwięk. Dodam, można prać!

diy prezenty
GRZECHOTKA ZROBIONA SZYDEŁKIEM WYPEŁNIONA DZWONECZKAMI
diy prezenty
DO ZROBIENIA GRZECHOTEK MOŻNA WYKORZYSTAĆ RÓŻNE OPAKOWANIA. JA WYKORZYSTAŁAM OPAKOWANIE PO LIZAKACH I POPULARNYM DUŻYM JAJU. PROPONUJĘ WYPEŁNIENIE Z PRODUKTÓW JADALNYCH PONIEWAŻ ZMNIEJSZA TO RYZYKO NIEBEZPIECZEŃSTWA W PRZYPADKU USZKODZENIA ZABAWKI PRZEZ NIEMOWLĘ. PRZEDE WSZYSTKIM TRZEBA MYŚLEĆ O BEZPIECZEŃSTWIE.

MEMO

 • Pudełka po jajku z niespodzianką wykorzystane na memo dźwiękowe.
  Gra uczy uważnego słuchania, koncentrowania się na sygnałach dźwiękowych oraz ich identyfikowanie i różnicowanie. Uczy również zapamiętywania i szybkiego kojarzenia dźwięków. Rozwija pamięć słuchową, wrażliwość słuchową, czyli ROZWIJA SŁUCH I NIE TYLKO 🙂 Do wypełnienia można użyć takich materiałów jak piasek, ryż, fasola, groch, gorczyca, cukier, dzwoneczki, koraliki. Wszystko zależy od naszej pomysłowości i wieku dziecka z którym będziemy się tą zabawką bawić. I tak, ponownie rozwijamy zmysł słuchu a jednocześnie świetnie się razem bawimy wspólnie pozytywnie spędzając czas.
diy prezenty
MEMO DŹWIĘKOWE WYPEŁNIONE RÓŻNYMI MATERIAŁAMI SPOŻYWCZYMI(MOŻE BYĆ RYŻ, KASZA, GORCZYCA ITP. INWENCJA NALEŻY DO WAS)

PREZENTY DOTYKOWE MEMO

Własnoręcznie zrobione memo dotykowe. Można powiedzieć zgaduj zgadula dotyku. Woreczek, który nam po czymś pozostał, nakrętki od butelek po wodzie. Różne rodzaje materiałów i elementów przyrody np. jak kamienie, muszelki, kora. Moim zdaniem wykonanie bardzo proste należy poświęcić tylko trochę czasu. Doskonale kształtujemy w dziecku zmysł dotyku. Nawet my dorośli bawiąc się w taką zabawę świetnie spędzamy czas.

diy prezenty
MEMO DOTYKOWE

Po co własnoręcznie robić memo dźwiękowe i dotykowe? A po to, że możemy mieć do woli elementów, dzięki temu wzrasta poziom trudności, który sprzyja zabawie w każdym wieku.

Uszyta ręcznie z kolorowego filcu zawieszka do wózka dla niemowlaka. Łatwa do wykonania. Nie wymagająca profesjonalnych umiejętności krawcowej. Estetyczna, kolorowa, zróżnicowana w fakturze, bezpieczna i pobudzająca zmysły wzroku i dotyku. Ważna jest wyrazistość kolorów, szczególnie dla noworodków. W tym temacie jestem na bieżąco, gdyż mój wnuk Jeremi ma cztery miesiące i jest to zabawka uszyta właśnie dla niego.

diy prezenty
ZAWIESZKA DO WÓZKA DLA NOWORODKA/NIEMOWLAKA

PUDEŁKO ZAGADEK

Ręcznie zrobione pudełko podpisane imieniem. Można w nim umieścić różne elementy i wkładając rękę trzeba zgadnąć co to jest. Świetnie przy tym działają zmysły dotyku. Na zdjęciu widoczne są piankowe makaroniki. Mogą być klocki drewniane o różnym kształcie. Klocki o różnej fakturze. Może po prostu być schowana lalka lub samochód. Wnętrze możemy różnie wypełniać. Zabawa jest bardzo rozwijająca, pomysłowa, śmieszna a przede wszystkim mamy bezpośredni kontakt z dzieckiem.

pudełko zagadek
PUDEŁKO: ZGADNIJ CO TO? LEKKO ZNISZCZONE MOJEJ WNUSI.

Woreczki spożywcze, które się bardzo dobrze zamykają. Ładne kolorystycznie o różnorakim wypełnieniu. Bardzo szybkie do wykonania. Dzieci je uwielbiają, ponieważ urozmaicają spędzony razem czas. Zabawy takie uczą dzieci reakcji na różne sytuacje. Pomagają kontrolować emocje ponad to wyrabiają nawyki uczenia się. Dzięki takim edukacyjnym igraszkom pozwalamy dzieciom odczuwać i analizować różne bodźce, wrażenia zmysłowe jak również reakcję ciała.

SENSORYCZNE WORECZKI

Uwielbiam takie prezenty i zabawy one uczą dzieci kreatywności, pomysłowości, życzliwości, rozwijają zdolności manualne, inteligencję i
pozwalają zdobywać wiedzę o świecie. Rozwijają umiejętność kontaktów międzyludzkich czego dzisiaj coraz bardziej brakuje.

PS. TAKIE PREZENTY DAJĄ NAM DUŻO SAMOZADOWOLENIA. POLECAM I ŻYCZĘ PRZY TYM MIŁEJ ZABAWY. CZEKAM NA WASZE OPINIE I POMYSŁY!

OSTATNIE WPISY

PODOBNE WPISY

Polub i udostępnij
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *