NIE WYRZUCAM, WYKORZYSTAM POLECAM ŚWIĘTA/ OKOLICZNOŚCI ZRÓB TO SAMODZIELNIE

PAKOWANIE PREZENTÓW

Każdy z nas czeka na nawet najmniejszy prezent, drobiazg. Ważne jednak jest jak go podamy, zapakujemy. Oprawa prezentu świadczy również o naszym szacunku do obdarowanej osoby. Chcę pokazać czego możemy użyć przy dekorowaniu naszych paczek świątecznych. Osoba obdarowana ucieszy się na pewno z pięknie opakowanego wręczonego prezentu.

Przyzwyczajeni jesteśmy również do gotowych świątecznych toreb kupowanych w sklepach. Takie zapewne chowacie i można je użyć ponownie. Jeżeli dysponujemy czasem, to bawiąc się ze swoim dzieckiem czy wnukiem możemy zrobić ozdobny papier pieczętując go pieczątkami. Świetna zabawa i miłe spędzenie czasu, a również nauka oszczędności i kreatywności dziecka. Ogólnie do dekorowania prezentów można użyć różnych zbieranych przez nas elementów. Dlatego tak ważna jest moja maksyma NIE WYRZUCAJ- WYKORZYSTAJ. Pamiętajcie jednak, że prezent to nie choinka i musimy zachować trochę wyczucia. Dołożyć można także doczepioną słodycz i oczywiście gałązki świerku, jodły czy innego iglaka.

PROSTO I ESTETYCZNIE ZAPAKOWANY UPOMINEK W NATURALNYCH KOLORACH ZIEMI I LASU.

Nie musi być koniecznie, wstążka jak widać mogą być elementy przedstawione na zdjęciu. Wszystko zależy od waszej inwencji. Można również zapakować prezenty z nutą dowcipu, kartonik w kartoniku aż w końcu ktoś dokopie się do swojego upominku.

WSTĄŻKI ZBIERAM I PRZECHOWUJĘ STARANNIE, ŻEBY SIĘ NIE POGNIOTŁY. JEŚLI JEST WYGNIECIONA UŻYWAM ŻELAZKA LUB PROSTOWNICY. PROSTOWNICA JEST ZDECYDOWANIE SZYBSZA I PRAKTYCZNIEJSZA.
JEŻELI MAMY DUŻO GOŚCI WAŻNE JEST ŻEBY PREZENTY BYŁY OPISANE.
MOŻEMY PODPISAĆ ELEGANCKO NA OPAKOWANIACH, PODRUKOWAĆ WIZYTÓWKI I PRZYKLEIĆ BĄDŹ UŻYĆ WŁAŚNIE PIECZĄTEK.
JEŻELI DYSPONUJEMY KLEJEM NA GORĄCO TO TEŻ FAJNA SPRAWA, BO MOŻEMY UŻYĆ KORALIKÓW, GWIAZDECZEK, TEGO TYPU RÓŻNYCH OZDÓBEK..

Laseczka GWIAZDORA mała zielona gałązka, wstążeczka lub sznureczek i ozdoba prezentu gotowa. Ja uwielbiam do pakowania zwykły szary papier, zawsze też mam go w domu w zapasie. Uważam, że właśnie z tym papierem spokojnie można szaleć z dowolnymi kolorami ozdobnych elementów.

Pamiętajcie przemyślcie prezenty wcześniej i jak najwcześniej dokonajcie zakupu czy samodzielnego wykonania podarku. Zaoszczędzicie sobie niepotrzebnego stresu w gorącym przedświątecznym szaleństwie przygotowań.

CZYŻ NIE WESOŁO SPOGLĄDA NA NAS NARYSOWANY WŁASNORĘCZNIE CZERWONO-NOSY RENIFER UKRYWAJĄC ŚWIĄTECZNĄ NIESPODZIANKĘ.
HO, HO TA TORBA NA PEWNO ROZWESELI OBDAROWANEGO. NAWET ZWYKŁĄ TORBĘ NA PREZENTY MOŻNA OZDOBIĆ WYPEŁNIAJĄC JĄ BIAŁYM PAPIEREM, KTÓRY JEDNOCZEŚNIE UKRYJE NIESPODZIANKĘ. CIEKAWE DLA KOGO BĘDZIE TEN CZERWONY CUKIEREK?


Moja osobista rada, liczy się pamięć, drobnostka, która naprawdę może o wiele więcej znaczyć dla ulubionej czy ukochanej osoby niż nie wiadomo jak drogi prezent. Często te prezenty od serca mają dla nas ogromne znaczenie i na długo pozostają w naszej pamięci. Pomyślcie czy możecie komuś sprawić taki sentymentalny niedrogi a cenny prezent. Zastanówcie się nad marzeniami naszych najbliższych może będziecie mogli je zaspokoić albo dostarczyć ich przedsmak. Przyszło mi teraz do głowy może głupie, ale darujmy np. brelok do szczęścia! Prawdopodobnie optymizm kusi i przyciąga same dobre emocje i sukcesy w życiu, pracy i miłości.

TEN PREZENT JAK MOŻEMY PRZECZYTAĆ W ROZWIĄZANIU KRZYŻÓWKI GWIAZDOR PRZYGOTOWAŁ DLA UJMUJĄCEJ, DOWCIPNEJ I UROCZEJ BEATKI. TORBĘ PRZYOZDABIAJĄ BROKATOWE DROBINKI.
JAK WIDZICIE DOMINUJE NATURALNY SZARY PAPIER! KOLORU I WESOŁOŚCI DODAJĄ WSTĄŻKI, SZNURKI, GWIAZDKI, ŚNIEŻYNKI POMPONIKI, RENIFERY i CO TAM MACIE W ZAPASIE.
CHOINKA Z KOLOROWEGO PAPIERU I PRZECIĄGNIĘTA WSTĄŻKA MOŻE FINEZYJNIE OZDOBIĆ UPOMINEK.
PROSTY A JAK WYMOWNY I ŚWIĄTECZNY MOTYW PODPISANIA PREZENTU.

Na koniec chcę dodać, że do pakowania czasami używam taśmy klejącej jeżeli trudno zawinąć przedmiot albo posiłkuję się taśmą dwustronną.

PS. Życzę miłego spędzenia czasu podczas pakowania prezentów! Niech Was inspirują kolorowe i błyszczące przeróżne ozdóbki!

Polub i udostępnij
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

  1. Ja mam głęboko w szafie opakowania z poprzednich prezentów i co roku robię mały recykling pakując dla kogoś innego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *