ARANŻACJA STOŁU
Aranżuje MIESZKANIE POLECAM ROŚLINY/ZWIERZĘTA ŚWIĘTA/ OKOLICZNOŚCI

BUKSZPAN W ROLI GŁÓWNEJ

Bukszpan to bardzo wdzięczna roślinka. Jego malutkie listki nie tracą barwy nawet zimą, może dlatego właśnie jest tak lubiany
i wykorzystywany. Chyba nie ma przydomowego ogrodu, w którym nie spotkalibyśmy krzewu czy krzewów bukszpanu.

BUKSZPAN-roślina

Bukszpan to znana i doceniana roślina za jej wytrzymałość i łatwość uprawy. Spotykamy go prawie we wszystkich ogrodach. Znakomicie rośnie w słońcu, cieniu i w pojemnikach na balkonie. Nie potrzebuje wyjątkowo żyznej gleby (oczywiście doskonale jeżeli jest bardziej urodzajna i wilgotna). W swojej skromności jest rośliną bardzo dekoracyjną. Krzew ma rozmaite zastosowanie. Można go nawet wykorzystywać na żywopłoty.
Bukszpan w naturalnym środowisku osiąga dorodne wymiary. Może dorastać do 7-8 metrów wysokości. Taką fascynującą wysokość osiąga w Afryce Północnej, Europie Południowej i Azji. W naszych warunkach klimatycznych dorasta najwyżej do 2 metrów wysokości.
Występują również bukszpany miniaturowe.

BUKSZPAN-ozdoby świąteczne

Bukszpan kojarzymy zwłaszcza ze świętami wielkanocnymi. To obowiązkowy element dekoracyjny naszych koszyczków ze święconką. Ja w tym roku wykorzystam gałązki bukszpanu do dekoracji domu, stołu i potraw (uwielbiam korzystać z jego uroku corocznie). Czym byłby nasz świąteczny baranek bez “bukszpanowych uszu i ogonka”?

DEKORACJE Z BUKSZPANU NA ŚWIECZKĘ
PROSTO, PRAKTYCZNIE I ŚWIĄTECZNIE
OBRĄCZKA NA SERWETKĘ Z BUKSZPANU
OBRĄCZKA NA SERWETKĘ
BUKSZPAN JAKO OBRĄCZKA NA SERWETKĘ
PRAWDA, ŻE ELEGANCKO WYGLĄDAJĄ SZTUĆCE DELIKATNIE OPLECIONE BUKSZPANEM?
BUKSZPAN W KANCE
NARWIJ BUKSZPANU I WŁÓŻ DO WAZONU. JA WŁOŻYŁAM DO KANKI. MYŚLĘ, ŻE ŚWIETNIE WYGLĄDA. UWIELBIAM PROSTE, NATURALNE I PRAKTYCZNE KOMPOZYCJE.
SZKLANY PTAK I BUKSZPAN
SZKLANE OZDOBY ZAWSZE MNIE ZACHWYCAJĄ. POLUBIŁAM TO ZDJĘCIE
BUKIET BUKSZPANU Z KWIATAMI
A MOŻE BUKIET Z BUKSZPANU POŁĄCZONY Z KWIATAMI?
WIELKANOCNY STÓŁ

BUKSZPAN- ćma

Nasz wdzięczny bukszpan jest bardzo zagrożony. Otóż niszczony jest przez ćmę bukszpanową bardzo trudną do zwalczenia. Atakują go również inne szkodniki czy choroby, jednak są one przeważnie do opanowania. Ćma natomiast w krótkim czasie niszczy całą dorodną roślinę.

CIEKAWOSTKA

Bukszpan jest rośliną, która ma właściwości zdrowotne ale jest również trujący. Nie znaczy to jednak, że nie możemy dotykać go gołymi rękoma.
Miał on zastosowanie w leczeniu chorych na malarię. Chorujący na Parkinsona otrzymują niektóre leki z zawartością tej rośliny. Pomaga na migrenę, bóle reumatyczne i wysoką gorączkę. Wykazuje właściwości przeciwnowotworowe.
Uwaga: nie wolno stosować bukszpanu na własną rękę.

Źródło:
http://regiodom.pl/portal/ogrod/rosliny/bukszpan-popularny-nie-tylko-na-wielkanoc-jak-uprawiac-bukszpan
http://regiodom.pl/portal/ogrod/rosliny/bukszpan-jego-wlasciwosci-zdrowotne-i-trujace-choroby-i-szkodniki-atakujace-bukszpan

PS. Życzę wspaniałych pomysłów na udane, wyjątkowe, wymagające mało naszej pracy świąteczne dekoracje.

OSTATNIE WPISY

PODOBNE WPISY

Polub i udostępnij
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *