26

Tuesday, September

Zdrowie oraz Medycyna!

Rehabilitacja dzieci z autyzmem
 /  / Rehabilitacja dzieci z autyzmem
Rehabilitacja dzieci z autyzmem

Rehabilitacja dzieci z autyzmem

Praca z dzieckiem chorym na autyzm

Autyzm to choroba o podłożu neurologicznym, charakteryzująca się zakłóceniami w komunikacji uczuć i integracji wrażeń zmysłowych oraz ogromnymi kłopotami w komunikowaniu się i funkcjonowaniu społecznym dziecka.

Rehabilitacja dzieci z autyzmem ma na celu przede wszystkim poprawienie zaburzonych funkcji psychicznych i fizycznych. Przyczyny występowania autyzmu nie są niestety do końca znane. Wiadomo jednak, że na rozwój choroby mają wpływ tak czynniki dziedziczne, jak i środowiskowe. Najważniejszym objawem autyzmu jest brak interakcji między chorym dzieckiem a jego otoczeniem. Dzieci chore na autyzm bardzo często nie reagują na swoje imię, unikają kontaktu wzrokowego, wykonują powtarzalne czynności.

Na autyzm nie ma niestety lekarstwa, można jednak bardzo złagodzić objawy choroby poprzez leczenie farmakologiczne i rehabilitację dzieci. Terapia powinna odbywać się w odpowiednich warunkach, gdzie dziecko nie jest narażone na zbyt dużo bodźców węchowych, słuchowych, dotykowych czy wzrokowych.

About the author:

Related posts