26

Tuesday, September

Zdrowie oraz Medycyna!

Odchudzanie Katowice
 /  / Odchudzanie Katowice
Odchudzanie Katowice

Odchudzanie Katowice

Nadwaga – czy zagraża życiu?

Na początek przydałoby się wyjaśnić, co rozumiemy przez słowo nadwaga. Jest to nagromadzenie tkanki tłuszczowej w organizmie. Można nawet ją nazwać epidemią współczesnego świata, jak się szacuje nadwaga dotyczy ponad 1,4 mld. ludzi, i co jest niepokojące, ta liczba wciąż rośnie.

Przyczyn otyłości jest naprawdę dużo, ogólnie jej powodem jest przyjmowanie zbyt dużej ilości kalorii niż organizm może przyjąć. Czego skutkiem jest jej odkładanie się, następnie powstawanie fałd, np. na brzuchu. Innymi powodami, które wpływają na brak równowagi w metabolizmie, jest: alkoholizm, zaburzenia odżywiania, uwarunkowania genetyczne, przez braki lub zaburzenia snu, zachwianie równowagi hormonalnej, siedzący tryb życia albo mała aktywność fizyczna oraz stres.

Błędne jest stwierdzenie, iż nadwaga nie jest poważnym stanem zagrażającym życiu. Długotrwała nadwaga jest w stanie doprowadzić do wielu, niebezpiecznych symptomów, takich jak: choroby serca, cukrzyca, nadciśnienie, hemoroidy oraz żylaki kończyn.

Sposób leczenia nie jest aż tak oczywisty. Nie wystarczy odchudzanie Katowice ( radzę napisać: Nie wystarczy pójść do dietetyka w Katowicach, zmiana diety i więcej aktywności fizycznej ). Jest on o wiele bardziej złożony i zależny od pacjenta. Głównym celem leczenia otyłości, jest zrównoważenie zaburzeń metabolizmu. Metod leczenie jest dużo, i są dostosowywane do pacjenta, m.in: leczenie dietetyczne, leczenie farmakologiczne, leczenie chirurgiczne ( np. operacja pomniejszenia żołądka ), zmianę styl życia, czyli wprowadzenie większej ilości aktywności fizycznej i odpowiedniej diety.

About the author:

Related posts