26

Tuesday, September

Zdrowie oraz Medycyna!

Fizjoterapia zwierząt
 /  / Fizjoterapia zwierząt
Fizjoterapia zwierząt

Fizjoterapia zwierząt

Na czym polega fizjoterapia zwierząt?

Z czym przeciętnemu człowiekowi kojarzy się fizjoterapeuta? Z reguły postrzega się go jako osobę, która pomaga chorym i poszkodowanym w wypadkach w odzyskaniu pełnej sprawności fizycznej, czyli, mówiąc bardziej ogólnie, osobę leczącą ludzi i tylko ludzi. Czy na pewno? Czy fizjoterapia zwierząt ma w ogóle jakąkolwiek rację bytu? Okazuje się, że jak najbardziej.
Zoofizjoterapia, nazywana inaczej rehabilitacją zwierząt, polega na wykorzystaniu metod standardowych dla fizjoterapii tradycyjnej, celem poprawienia funkcjonowania i ruchomości stawów i mięśni zwierzęcia. Jej celem jest polepszenie jakości życia i znaczna redukcja bólu u psów, kotów, koni, a nawet królików i ptaków. Osoby podejmujące się tego typu zajęcia są starannie wykwalifikowane i stanowi to nieodzowny wymóg, a sama fizjoterapia zwierząt została już dosyć dawno temu zaakceptowana przez specjalistów weterynarii i uznana za niezwykle pożyteczną.
Okres powypadkowy, pooperacyjny lub pochorobowy nie musi być dla zwierzęcia trudny i bolesny. Pięknym znakiem naszych czasów jest fakt, że nawet w tak egzotycznej, zdawałoby się, dziedzinie istnieją specjaliści, gotowi dopomóc naszym zwierzakom.

About the author:

Related posts