26

Tuesday, September

Zdrowie oraz Medycyna!

Detoksykacja alkoholowa
 /  / Detoksykacja alkoholowa
Detoksykacja alkoholowa

Detoksykacja alkoholowa

Detoksykacja alkoholowa – usunięcie toksyn pierwszym krokiem

Popularnym pojęciem w terapii uzależnień i leczeniu alkoholizmu jest tak zwana detoksykacja alkoholowa, czyli oczyszczenie organizmu z toksyn powstałych przy trawieniu alkoholu po zaprzestaniu picia.
Na detoksykację alkoholową wykonaną pod opieką odpowiednio wykwalifikowanego specjalisty często decydują się osoby uzależnione, starające się o pomoc w przerwaniu ciągu alkoholowego, czyli przeciągającego się okresu picia. W takich sytuacjach wycofanie alkoholu z organizmu jest powiązane z szeregiem objawów, takich jak drżenie mięśni, bóle głowy, biegunka, odwodnienie, czy nieustające wymioty sprawiające, że chory nie może przyjmować pokarmów ani wody. W takich sytuacjach przy detoksykacji alkoholowej może zostać użyta kroplówka, która przyspieszy proces oczyszczania krwi i rekonwalescencji.
Należy oczywiście pamiętać, że detoksykacja alkoholowa sama w sobie jest tylko pierwszym krokiem do rozpoczęcia terapii uzależnień, która pomoże pacjentowi permanentnie zrezygnować z picia i rozpocząć życie w trzeźwości.

About the author:

Related posts