26

Tuesday, September

Zdrowie oraz Medycyna!

Jakie są przyczyny wypadania włosów?
 /  / Jakie są przyczyny wypadania włosów?
Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Chcąc skutecznie i trwale pozbyć się jakiegoś problemu, musimy dokładnie odkryć jego główną przyczynę. Wypadające nadmiernie włosy nie są dolegliwością, która dotyka nas przez zupełny przypadek. Najczęściej coś ją wywołuje – odkryjmy to sedno choroby, a uda nam się jej całkowicie pozbyć.

Bardzo możliwe, że to zaburzenia hormonalne osłabiają nasze kosmyki i nie pozwalają im normalnie i prawidłowo rosnąć. Wykonajmy sobie więc podstawowe badania i przekonajmy się, czy przypadkiem nie cierpimy na nadczynność bądź niedoczynność tarczycy. Sprawdźmy też stan swojej krwi, dowiedzmy się, czy w naszym organizmie występuje odpowiednia ilość witamin i minerałów i przeanalizujmy swój cały tryb życia. Możemy to zrobić albo samodzielnie, albo z pomocą doświadczonego lekarza.

Na szczęście istnieje już niechirurgiczne uzupełnianie włosów, które pozwoli nam na nowo cieszyć się bujną i gęstą fryzurą. Pamiętajmy jednak, że efekty tego zabiegu nie utrzymają się zbyt długo, jeśli nie odkryjemy i nie usuniemy przyczyny swojej dolegliwości.

About the author:

Related posts