26

Tuesday, September

Zdrowie oraz Medycyna!

Przyczyny wypadania włosów
 /  / Przyczyny wypadania włosów
Przyczyny wypadania włosów

Przyczyny wypadania włosów

Przyczyny wypadania włosów

Dlaczego włosy w ogóle wypadają? Dlaczego niektórzy mogą pochwalić się cudownie gęstymi kosmykami, podczas gdy inni nieustannie walczą o to, aby chociaż trochę zwiększyć objętość swojej fryzury? Przyczyny mogą być naprawdę rozmaite. Warto je poznać i spróbować je zminimalizować, zanim sięgnie się po niechirurgiczne uzupełnianie włosów bądź inną tego rodzaju metodę.

Do nadmiernego wypadania włosów bardzo często doprowadzają zaburzenia hormonalne. Inną przyczyną jest stosowanie niewłaściwej i źle zbilansowanej diety, w której brakuje podstawowych substancji mineralnych i witamin. Pacjenci, którzy decydują się na wykonanie podstawowych badań z obawy przed łysieniem, często dowiadują się, że cierpią na zaburzenia tarczycy – niedoczynność lub nadczynność. Inne choroby, które mogą maksymalizować problem wypadania włosów to m.in. choroby jajników czy okres menopauzy.

Tylko zdrowy tryb życia gwarantuje piękny wygląd. Aby cieszyć się wspaniałymi włosami, należy dbać o nie od wewnątrz – nie tylko od zewnątrz.

About the author:

Related posts